Shopping Cart
czyste powietrze

Ozonator domowy, czym jest i jakie ma zastosowanie?

Szukasz sposobu na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów w domu? Chcesz wreszcie wyeliminować zanieczyszczenia, które zagrażają Twojej rodzinie? Właśnie w tym celu stworzono urządzenia zwane generatorami ozonu, znane też jako ozonatory. Koniecznie dowiedz się, czym dokładnie one są, jak działają i jakie korzyści dzięki nim uzyskasz.

Czym jest ozonator?

Sekret ozonatorów polega przede wszystkim na tym, że mogą skutecznie poprawić Twoje zdrowie, ale też samopoczucie. Jak? Otóż te wyjątkowe urządzenia odpowiedzialne są za generowanie ozonu. Potęga tego gazu tkwi w jego niezwykłych właściwościach, gdyż ozon ma działanie antyseptyczne oraz bakteriobójcze. Skutecznie unicestwia bakterie i wirusy oraz zapobiega ich dalszemu rozwojowi. Dlatego można wykorzystać to urządzenie do dezynfekcji każdego pokoju w domu i nie tylko. Bardzo ważne jest to, aby w trakcie uwalniania ozonu pomieszczenie zostało wyizolowane i nikt nie pozostał w środku. Dziś możesz zakupić je w wersji domowej i skutecznie wykorzystywać na co dzień.

czyste powietrze

Zalety i wady ozonatorów domowych

Zanim zdecydujesz się zakupić Ozonator, koniecznie jeszcze bliżej przyjrzyj się temu urządzeniu, a przede wszystkim jego wadom i zaletom. Wtedy zrozumiesz, dlaczego warto używać generator ozonu, a także sprawdzisz, czy jest on potrzebny także w Twoim domu.

Zalety stosowania ozonatora w domu

Wszystko to, co wdychasz, przedostaje się do naszych płuc i tym samym wpływa zarówno na jakość Twojego życia, jak i po prostu na Twoje zdrowie. Dzięki użyciu ozonatora masz większy wpływ na to, co trafia do Twoich płuc, nawet jeśli jedynie w Twoim domu. Zatem daje Ci to także większe poczucie bezpieczeństwa i komfortu, z czym przecież zawsze powinno kojarzyć się miejsce, w którym mieszkasz. Warto zaznaczyć, że używanie ozonatora może prowadzić także do zmniejszenia częstotliwości zachorowań domowników. Jednak szczególnie doceniają moc tego sprzętu alergicy, którzy wreszcie mogą pozwolić sobie na swobodniejsze oddychanie i zmniejszenie przykrych skutków wywoływanych przez alergeny. W końcu ozonator jest w stanie usunąć je wszystkie z powietrza, znajdującego się w domu.

Generator ozonu

Wśród innych zalet tego urządzenia jest to, że jest ono wielofunkcyjne. Zatem, kiedy zakupisz generator ozonu, będziesz mógł wykorzystywać go zarówno do poprawy powietrza w domu, jak i do żywności, oczyszczenia klimatyzacji w domu czy w samochodzie i w wielu innych sytuacjach. Najlepiej już w momencie kupowania go zwróć uwagę na to, do czego będziesz używać swój ozonator i upewnij się, że model, który Cię interesuje, jest w stanie spełnić te oczekiwania. Na szczęście dziś dostępne są tego typu sprzęty w bardzo atrakcyjnych cenach, gdyż dostępne są one już od kilkuset złotych. Oczywiście im koszty będą wyższe, tym generator ozonu również stanie się bardziej praktyczny i wytrzymalszy.

Sporym atutem generatora ozonu stworzonego do użytku codziennego jest to, że jest on niezwykle poręczny. Zazwyczaj tego typu modele są dość małe, a co za tym idzie mobilne.

Wady generatora ozonu

Każde urządzenie ma swoje zalety, ale też wady, o których nie warto zapominać. Kiedy już zdecydujesz, że potrzebujesz do domowego użytku ozonator, to zapewne spełni on wszystkie Twoje oczekiwania. Problem pojawia się, dopiero gdy postawisz na najtańszy model, a Twój zakup będzie całkowicie nieprzemyślany. Wtedy zapewne poczujesz zawód, gdyż takie urządzenia mają zawsze niską wydajność. W większości przypadków owszem generują ozon, ale można je wykorzystywać jedynie do oczyszczania bardzo małych przestrzeni, np. szafy czy lodówki. W pokoju, a często także w samochodzie już nie będą wystarczające. Wiele modeli, które są powszechnie dostępne, pracują też bardzo głośno. Dlatego musisz wybrać odpowiednią porę dnia na dezynfekcję pomieszczenia — najlepiej nie wieczorem czy wcześniej rano.

Zastosowanie ozonatora – do czego warto go wykorzystać?

ozonowanie żywności, warzywa

Uznaje się, że optymalne jest stosowanie około 2 razy w miesiącu ozonatora w domu. Koniecznie zanotuj w widocznym miejscu, kiedy nastąpiła ostatnia dezynfekcja i nie zapomnij, kiedy warto wykonać kolejne oczyszczanie powietrza. Regularność jest tutaj naprawdę ważna, aby uzyskać jak najwięcej korzyści. Poznaj 5 sposobów, do czego można wykorzystywać ozonator.

Niwelowanie nieprzyjemnych zapachów

Przykre zapachy w domu wywołane wilgocią czy choćby dymem papierosowym mogą zostać skutecznie usunięte, kiedy zastosujesz ozonator. Także z tego powodu często stosuje się to urządzenie do odświeżenia wnętrza obuwia. Można także wypróbować go do usunięcia nieprzyjemnych zapachów z ubrań czy sprzętów treningowych. Dzięki temu pozytywnie wpłyniesz na swój i pozostałych domowników komfort w trakcie pracy w domu, zabawy czy relaksu.

Oczyszczenie powietrza

Jak już wcześniej wspomniano, wyjątkowe właściwości ozonu, mogą być doskonałym sposobem na walkę z zarodnikami pleśni, wirusami, bakteriami oraz różnymi zanieczyszczeniami. Używając ozonator, zyskasz większą kontrolę nad tym, czego na własne oczy nie jesteś w stanie zobaczyć, a jednocześnie nad tym, co tak bardzo może zagrażać Twojemu życiu i zdrowiu. Zatem z powodzeniem możesz dokonać takiej dezynfekcji także w domowych warunkach.

Oczyszczanie powietrza nie musi dotyczyć jedynie pomieszczeń. Kiedy zdecydujesz się na dokonanie dezynfekcji w kuchni, to możesz iść też jeszcze o krok dalej. Co to oznacza? Otóż jeśli Twoje urządzenie jest do tego przystosowane, to możesz z łatwością oczyścić także wnętrze lodówki czy zmywarki. To samo tyczy się szaf, znajdujących się w sypialni czy w garderobie i wielu innych miejscach.

Odświeżenie samochodu

Kolejnym sposobem na wykorzystanie ozonatora jest użycie go w samochodzie. Z łatwością możesz samodzielnie odgrzybić klimatyzację w aucie, zamiast zlecać to jakiejś firmie, u której zapewne przepłacisz. Dodatkowo możesz też wykorzystać to urządzenie do pozbycia się zanieczyszczeń, których na pewno jest cała masa w Twoim samochodzie. Nie zapomnij odświeżyć również pojazd wewnątrz, żeby wyeliminować wszystkie nieprzyjemne zapachy. W końcu będą one szczególnie dokuczliwe w trakcie dłuższej podróży.

Dezynfekcja wentylacji i klimatyzacji

Przecież klimatyzacja może znajdować się nie tylko w aucie, ale też w domu. Dlatego koniecznie usuń groźne dla zdrowia zanieczyszczenia, które w trakcie upałów musiałbyś później wdychać. Nie zapomnij również o ozonowaniu kanałów wentylacyjnych. Jeśli poważnie podejdziesz do tego zadania, to pozbędziesz się grzybów, pleśni i różnych mikrobów.

Ozonowanie jedzenia oraz wody

Obecnie naprawdę sporo sklepów spożywczych stosuje specjalistyczne ozonatory do tego, aby przedłużyć okres żywotności swoich produktów. Szczególnie widać to w przypadku owoców i warzyw, które na dłużej mają pozostać w idealnym stanie — wizualnym i jakościowym. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ozonator także w domu i to w dodatku także do wielu innych artykułów, np. do mięsa.

ozonowanie wody

Innym sposobem jest także wykorzystanie generatora ozonu do uzdatniania wody. W ten sposób możesz pić oczyszczoną wodę z kranu bez obawy o swoje zdrowie (1). Skoro jesteśmy jeszcze przy temacie wody, to ozonowanie ma swoje zastosowanie również w basenach, więc jeśli masz go na podwórku, to koniecznie się tym zainteresuj. Jeśli jednak nie jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego basenu, to jeszcze nic straconego. Wiele modeli domowych ozonatorów wykorzystuje się również do tego, aby możliwe było wykonanie wyjątkowej kąpieli ozonowej we własnej wannie. Zagwarantuje Ci to pełen relaks i wiele prozdrowotnych właściwości, które wspomogą Cię w walce z różnymi schorzeniami.

Na co zwracać uwagę kupując ozonator?

Skoro już wiesz, jak wiele korzyści może przynieść ozonator i zdecydowałeś się na dokonanie zakupu, to teraz dowiedz się, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę. Przede wszystkim kieruj się jakością, a nie ceną. Przesadna oszczędność może sprawić, że urządzenie nie zapewni nawet połowy korzyści, na których tak bardzo Ci zależy. Cena jest często ściśle związana z wydajnością ozonatora. Najlepiej zrezygnuj z zakupu produktu, którego wydajność jest niższa niż 15 g/h. Ważnym elementem bywa też programator czasowy, pozwalający na łatwe kontrolowanie czasu oczyszczania powietrza. Przydatne staje się także zakupienie modelu wyposażonego w dodatkowe funkcje, gdyż wtedy staje się on jeszcze bardziej skuteczny i funkcjonalny. Na przykład ozonator, pełniący jednocześnie funkcję jonizatora jeszcze skuteczniej oczyszcza powietrze.

Jeśli chodzi o wykorzystanie generatora ozonu w samochodzie, to spójrz na sposób zasilania sprzętu. Najlepiej, aby można było podłączyć go do gniazda zapalniczki. Na samym końcu zwróć uwagę na renomę produktu — to jest na opinie w Social Mediach czy w sklepie internetowym.

Kiedy warto używać ozonator?

Tak naprawdę nie potrzeba konkretnego powodu, aby zacząć używać ozonator. Regularne stosowanie jest zawsze najważniejsze. Jednak są sytuacje, kiedy odczujesz najwięcej korzyści z dezynfekcji za pomocą ozonu(2). Chodzi tutaj przede wszystkim o miesiące wiosenne, kiedy alergeny są szczególnie dokuczliwe i aktywne. Z kolei w trakcie późnej jesieni i zimy, kiedy trwa sezon grzewczy, też warto zadbać o oczyszczenie powietrza w domu i ochronę swoich płuc. Do tego w trakcie epidemii czy po prostu w czasie dużej liczby zachorowań również warto używać generatora ozonu do eliminowania bakterii i wirusów z powietrza, znajdującego się w domu czy w mieszkaniu. Warto też przynajmniej raz w roku dokonać dezynfekcji kanałów wentylacyjnych oraz klimatyzacji, aby pozbyć się szkodliwych mikrobów, pleśni czy grzybów.

Czym jest ozonator domowy i jakie ma zastosowanie? Podsumowanie

Zastanawiasz się, czy warto stosować ozonator w domu? Nie da się ukryć, że to sprawa bardzo indywidualna. Coraz większą liczbę osób przekonuje sam fakt, że ozon tak skutecznie pozwala na oczyszczenie powietrza. Do tego jest to urządzenie o bardzo dużej liczbie zastosowań, a znalezienie idealnego modelu dla siebie nie jest takie trudne. Podobnie jak jego praktyczne używanie. Zatem, gdy chcesz zadbać o jakość powietrza w miejscu, w którym Ty i Twoja rodzina spędzacie większą część dnia, to opłaca Ci się kupić ozonator.

Dodaj komentarz

Gwarancja satysfakcji

Stawiamy na produkty dobrej jakości i gwarantujemy pełne zadowolenie.

Gwarancja satysfakcji

Stawiamy na produkty dobrej jakości i gwarantujemy pełne zadowolenie.

Bezpieczne zakupy

Super bezpieczne oraz szybkie płatności i przelewy online, dzięki tpay.

Darmowa dostawa

Po co przepłacać za dostawę, skoro można mieć ją za darmo.

paynow płatności online
{"cart_token":"","hash":"","cart_data":""}